MERHABA! HOŞGELDİNİZ...

Şimdi sizi Kurumsal Kimlik hakkında bilgilendireceğim...

Kurumsal kimlik, bir işletmenin imajını, değerlerini, gücünü ve konumunu gösteren markalaşma çalışmalarıdır. Müşterilerinizin aklında kalmak ve pazarda daha iyi boy göstermek için markanızın kişiliğini oluşturuyoruz. İz bırakan, cesur ve güvenilir bir marka sahibi olmak istiyorsanız gelin bu yola beraber çıkalım...

Kurumsal kimlik

KURUMSAL KİMLİK HAKKINDA BİRAZ DAHA DETAYA İNELİM...

Kurumsal Kimlik çalışmalarını

nasıl yapıyoruz?

Sadece tabelaya tek bir bakışta o işletmenin yaptığı işi çözdüğünüz oldu mu? Peki sizin de markanız için neden bu durum geçerli olmasın? Doğru adrestesiniz, ama nasıl olacak? Kurumsal kimlik çalışması yaparken öncelikle işletmenizin ve markanızın sektörde kendini nasıl konumlandıracağı ve müşterilerinde hangi etkileri bırakacağı belirlenir ve buna göre yol haritası çizilir. Buna göre konsept, marka renkleri, logo, sosyal medya dili ve hatta mekanın içerisine yerleştirilecek olan dekoratif aksesuarlar bile belirlenir. Bu şekilde müşterinin farklı bir dünyaya adım attığı hissi verilir ve mükemmelin bir parçası olma duygusu uyandırılır.

kurumsal kimlik hizmeti

HADİ ÇALIŞMALAR İÇİN İLK ADIMI ATALIM ÖYLEYSE...

Kurumsal Kimlik çalışmanıza

hemen başlayalım...

Kurumsal kimlik çalışması yapmaya ikna oldunuz gibi, peki nereden başlamamız gerektiği hakkında biraz bilgilendirme yapalım. İlk aşamada yanıtlamamız gereken bir kaç soru mevcut. "Biz kimiz? Ne iş yapıyoruz? Sektörümüzde hangi konumdayız? Hedef kitlemiz kimlerden oluşuyor?" gibi birkaç basit soruyla işletmenizin yapısını ve durumunu gözler önüne çıkartalım. Bu doneler doğrultusunda bir yol haritası oluşturarak geleceğe dair güçlü ve güvenli adımlarınızı beraber atalım.

01

Vizyon Belirleme

İşletmenizin hedefleri doğrultusunda bir vizyon belirlenir ve markanızın kurumsal kimlik çalışması için bir temel atılır.

02

Hedef Belirleme

İşletmenizin piyasada anılmasını istediğiniz konuma göre çalışmalar yapılır ve yol haritası bu hedeflere göre oluşturulur.

03

Kitle Belirleme

Ulaşılmak istenilen müşterilere göre hedef kitlesi belirlenir, marka ve medya çalışmaları bu doğrultuda ilerletilir.

04

Dili Belirleme

İşletmenin bulunduğu sektör ve müşteri kitlesine göre bir marka dili belirlenir ve hedef kitlenin odağı üstümüze çekilir.

Kurumsal kimlik hizmeti

BİRAZ ÇALIŞMAMIZIN İÇERİĞİNDEN BAHSEDELİM...

Kurumsal Kimlik

çalışmalarımıza neler dahil?

Kurumsal kimlik çalışması için hazırız. Sizin için sunduğumuz ürün ve hizmetlerimize bir göz atalım. Aşağıda belirtmiş olduğumuz ürünleri paket halinde ve tek olarak yaptığımız çalışmalar. İstediğiniz gibi opsiyonlayabilir ve içerisinden istediğiniz ürünü yaptırabilirsiniz.

Markalaşma

Marka İsim Çalışması
Marka Renk Çalışması
Logo Çalışması
Marka Dili ve Slogan Çalışması

Baskı Materyalleri

Kartvizit Tasarımı
Tabela ve Afiş Tasarımı
Broşür, Kitapçık ve Katalog
Fatura ve Antetli Kağıt

Dijital Materyaller

Web Sitesi Tasarımı
Sosyal Medya İçerik ve Post
İnternet Reklamı Tasarımı
Mail ve Bülten Tasarımı

İÇERİKLERİ BİRAZ DAHA DETAYLANDIRALIM. NEDİR BU MARKALAŞMA?

Markalaşma nedir?

Perdelerinizin deseninin halılarınızla uyumlu olmasını ister miydiniz? Arabanızın boyasının rengiyle iç döşemesinin renginin aynı olmasını ister miydiniz? Bütün kıyafetlerinizin, ayakkabılarınızın ve aksesuarlarınızın takımmış gibi görünmesini ister miydiniz? Düşündükçe içinizi rahatlatan mükemmel bir uyum reçetesi öyle değil mi? Peki bu ahengi işletmenizde de yakalamak ister misiniz? İşte tam bu fikre sevindiğiniz anda markalaşma unsuru sizi karşılıyor. İşletmenizin değerini, kalitesini ve vizyonunu yansıtacak ve kurumunuz hakkında ilk fikri verecek olan materyal markadır. Markanızın kimliğinizi yansıtması ve kendi kişiliği olması gerekir. Markanızı oluşturmak ve farkınızı yansıtmak için yaptığımız çalışmaları biraz inceleyelim. Unutmayın, önce marka satar sonra kalite...

markalaşma ve marka çalışması

Marka Nedir?

Marka, müşterilerinizle ve piyasayla aranızda bağ oluşturacak, akılda kalmanızı sağlayacak olan ana materyaldir. Logo, renk, font, slogan vs. gibi birçok etmenin bir araya gelmesiyle oluşturulur. Kurumsal kimlik çalışmasının ana odak noktasıdır.

Marka nasıl oluşturulur?

Marka, işletmenin vizyonu, bulunduğu pazar, hedef kitlesi gibi unsurlar baz alınarak oluşturulan kurumun kimliğini yansıtan çalışmalardır. Örneğin; Bebek ürünleri satan bir markanın, bir otomobil sektöründeki markanın ve gıda sektöründeki bir markanın logolarına baktığımızda aradaki farkı net bir şekilde ayırt etmemizin sebebi çalışma için bir araya getirilen unsurların iyi bir şekilde analiz edilip sonuca varmasıyla ortaya çıkmıştır. Logonun renkle uyumu, fontun doğru seçilmesi ve sloganın vurucu olması marka oluşturmanın temel unsurlarındır. Bu dört öğeyi etkili bir şekilde bir araya getirerek kalitenizi ön plana çıkartmayı hedefliyoruz.

ÇALIŞMA SONUCUNDA OLUŞTURACAĞIMIZ MATERYALLERİ İNCELEYELİM...

Markalaşma çalışmamızda

hangi ürünleri sunuyoruz?

Çalışmayı yaptırmaya karar verdiniz, peki bu çalışma sonucunda elimize hangi ürünler geçecek?

Markalaşma çalışmasında elde edeceğimiz ürün ve hizmetleri inceleyelim...

MARKA

Marka oluşturulur veya var olan marka geliştirilir. Çalışma sonucunda işletmenize en uygun marka seçilir.

LOGO

Karar verilen marka, vizyon ve renge göre bir logo oluşturulur. Logonun kullanım şekilleri belirlenir ve uygulanır.

RENK VE SLOGAN

Kurumsal kimlikte etkin olarak kullanılacak renk ve markayı yansıtan slogan ve yazı fontu itina ile belirlenir.

BASKI MATERYALLERİYLE MARKANIZI ETKİLİ BİR ŞEKİLDE KULLANIN...

Baskı Materyalleri hizmetimiz...

Markanızı tasarladık ve içimiz rahat bir şekilde piyasaya çıkabiliriz artık. Buraya kadar her şey yolunda gibi ama ufak bir soru var "Müşterilerimizin aklında nasıl kalacağız?". Markamızı artık somut bir şekilde gözler önüne koymalıyız ve yaptığımız işi detaylarıyla tanıtmalıyız. Bunun için akla gelen en klasik yöntemi kullanacağız, baskı materyalleri. Bu şekilde müşterilerimizin karşısında elle tutulur bir şekilde varlık göstereceğiz. Evlerde, ceplerde hatta cüzdanlarda markamızdan bir parça olacak. Bir düşünün sadece dükkanınızın önünden geçerken değil, otobüs beklerken billboard da, gazete okurken bir sayfada, hatta yazı yazarken kullandığı kalemde siz olacaksınız. Bunu nasıl başaracağız dersiniz biraz daha detaya inelim sizlerle. Markanızı somutlaştırmaya hazırsak başlayalım...

baskı materyalleri kartvizit tabela broşür

Baskı Materyalleri Nedir?

İşletmenizi, markanızı tanıtmak için, bir kampanyayı duyurmak için, reklamınızı yapmak için veya sadece promosyon amaçlı hazırlanan fiziksel ürünlerdir. Ana ürünleri kartvizit, broşür, kitapçık, tabela ve afiş olmak üzere bir de kalem, ajanda, saat, takvim gibi promosyon ürünleri de vardır.

Baskı Materyalleri

nasıl oluşturulur?

Baskı materyalleri amaca ve hedef kitlesine göre bir çok formda karşımıza çıkar fakat temel amaç akıllarda yer edinmektir. Örneğin; Kartvizitle kişisel olarak kendiniz tanıtırsınız, tabelanızla markanızı ve işletmenizi tanıtırsınız, broşürle yaptığınız işi tanıtırsınız, afişle kampanyayı vs. gibi amacınıza göre belirlenebilecek bir materyal üretilebilir. Bununla birlikte bir kampanyanızı tanıtmak ve ya sadece gönlünüzden koptuğu için müşterilerinize hediye edebileceğiniz bir çok promosyon ürünü de tanıtımınız yapmada yardımcı olacaktır.

PEKİ HANGİ ÜRÜNLERİ TASARLAYIP BASIYORUZ?

Baskı Materyalleri çalışmamızda

hangi ürünleri sunuyoruz?

Baskı materyalleri müşteriye ulaşmak için kullan en klasik yöntemdir. Baskı ürünleri dışında

promosyon ürünleri de bu çalışmaya dahildir. Bu çalışma sonucunda elimize geçecek

olan ürün ve malzemeleri inceleyelim...

KARTVİZİT

Kurumsal kimliğinize uygun olarak kartvizit taslağı tasarlanır. Üzerindeki bilgiler düzenlenerek kişiselleştirilir.

TABELA VE AFİŞ

Belirlenen kurumsal kimliğinize uygun bir biçimde tabelanız hazırlanır. Kampanyanıza göre afişiniz tasarlanır.

BROŞÜR VE KİTAPÇIK

Amacınıza göre reklam veya kampanya için gereken broşürler ve kitapçıklar tasarlanır, bastırılır, elinize ulaştırılır.

ARAÇ VE DUVAR KAPLAMA

Aracınızın modeline ve duvarlarınızın ebatlarına özel olarak kurumsal kimliğinize yakışan tasarımlar yapılır.

PROMOSYON ÜRÜNLER

Markanızı ve kampanyanızı temsil eden kalem, postit, ajanda, takvim, saat vs. gibi birçok ürünü hizmetinize sunuyoruz.

ÖZEL ÜRÜNLER

İsteğinize bağlı olarak kişiye veya kuruma özel tasarımları yapıyoruz. Masa tabelası, kapı kaplamaları vs. gibi...

BİRAZDA SANAL ORTAMDA YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARA BAKALIM...

Sanal çalışmalar için tasarladığımız

Dijital Materyaller nelerdir?

İhtiyacınız olan bir ürünün, ihtiyacınız olduğu anda karşınıza çıkması bir mucize midir? Yoksa mükemmel çalışan bir algoritmanın avantajlarından biri midir? Evet doğru duydunuz, istediğiniz ürünü önünüze getiren mucize değil sadece matematiksel bir formül. Dünyadaki akıllı telefon, tablet ve bilgisayar kullanan herkesin otomatik olarak dahil olduğu bir ekosistem düşünün, herkesin istediği bilgiye, ürüne, kişiye sadece yazarak ulaştığı devasa bir sistem. Ve bu ekosistem içerisinde oluşmuş büyük bir dijital pazarlama ağını. Markanızın böyle büyük bir sistem içerinde kendisine yer bulmasını ister misiniz? Dijital materyaller tam da bu iş için ürettiğimiz sanal ürünlerdir. Hedef kitleye nokta atışı, en çabuk ve en az masrafla ulaşmak istiyorsak sanal mecralarda boy göstermemiz lazım. "Peki nasıl olacak?" sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Web sitesi, sosyal medya hesapları, internet reklamları, mailler ve bültenler ile aktif olarak internet kullanan herkese ismimizi ulaştırıyoruz. Hemen her saat kontrol ettiğimiz sosyal medya uygulamalarında markanızın reklamlarını görmek ister misiniz?

Kurumsal kimlik dijital materyaller

Dijital Materyaller Nedir?

Kurumunuzu sanal mecralarda temsil etmek için oluşturulan, markanızı ön plana çıkaracak, kurumsal kimliğinize uygun olarak tasarlanmış olan ürünlere dijital materyal çalışmaları denir.

Dijital Materyaller

nasıl kullanılır?

Günümüzde hedef kitleye ulaşmanın en verimli yöntemi sanal mecralarda reklam vermektir. Algoritma içerisinde cinsiyet, yaş, lokasyon hatta ilgi alanlarına göre kategorize edilmiş olan topluluklara reklam vererek istenilen hedef kitlesine nokta atışı bir şekilde ulaşıyoruz. Sadece reklamlarla sınırlı değil çalışmalarımız. Web sitesi, sosyal medya paylaşımları, mailler, bültenler ve mobil uygulamalar ile işletmenizin sınırlarını dijital ortamda genişletiyoruz. Ayrıca oluşturduğumuz marka dili ile dikkatleri üzerinize topluyoruz.

SANAL MECRALARDA AKTİF OLUN, ÇAĞA AYAK UYDURUN..

Sanal ortamda kullanmanız için ürettiğimiz

Dijital Materyaller nelerdir?

Günümüzün getirdiği avantajları en etkili şekilde kullanmanız için oluşturduğumuz

dijital pazarlama materyallerine bir göz atalım...

WEB SİTESİ

Kurumsal yapınızı gösterecek ve sizi tanıtacak olan en önemli materyal web sitesidir. Önemli bir güven unsurudur.

SOSYAL MEDYA

Sosyal medya uygulamaları için kurumsal kimliğinize uygun içerik ve post çalışmaları ile aktif kullanımı sağlanır.

DİJİTAL PAZARLAMA

Markanızın dijital platformlarda hangi yöntemlerle pazarlanacağına dair bir plan ve yol haritası oluşturulur.

İNTERNET REKLAMLARI

Hedef kitleye daha hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmak için arama motorları ve uygulamaların içerisine reklamlar veriyoruz.

E-TİCARET

E-Ticaret hizmetimizle ürünlerinizi satabileceğiniz web siteleri tasarlıyoruz ve sanal pazarlarda destek veriyoruz.

SEO VE SEM

Seo ve Sem çalışmalarımızla internet sitenizi hızlı bir şekilde arama motorlarının en üst kademelerine çıkartıyoruz.

Kurumsal kimlik tasarımları

Hemen Dönüyoruz!

Bir kaç cümleyle isteğinizi iletin...    Telefon İletişim
    whatsapp iletişim